„My Słowianie” powalczy w Eurowizji

Konkurs Eurowizji, przez dwa ostatnie lata nie gościł na antenie TVP. Telewizja Publiczna zrezygnowała z tego widowiska i przez dwa lata nie była naszego reprezentanta. Musimy przyznać, że dotychczas tylko Edyta Górniak odniosła znaczący sukces z pośród wszystkich reprezentantów, którzy reprezentowali Polskę. Wiecie Państwo ile to było lat temu? Właśnie mija 20 lat.  „My Słowianie” powalczy w Eurowizji.

Donatan & Cleo  "My Słowianie"
Donatan & Cleo
„My Słowianie”

„My Słowianie” piosenka, którą nie trzeba chyba nikomu przypominać. Jeden z największych hitów 2013 roku, a i w 2014 roku jest często grana. Popularność zyskała dzięki Internetowi, gdzie na Youtubie ma blisko 40 milionów odsłon. Co jest w tej piosence, że zyskała sympatię tak szerokiego grona internautów? Powodów jest pewnie kilka, ale teledysk i melodia przemówiły do dużego grona widowni. Właśnie takie piosenki mają szansę w konkursie Eurowizji. W maju kiedy konkurs będzie miał finał, przekonamy się czy „My Słowianie” zyska również poparcie i sympatię w innych krajach Europy.

 

źródło: centrum prasowe TVP

Relacje z Kijowa

To co dzieje się na Ukrainie, już nie jest kontrolowane ani przez władzę ani przez protestującą opozycję. Sytuacja jest dramatyczna. Całą relację z sytuacji na miejscu mamy dzięki licznej ekipie polskich dziennikarzy, którzy narażają swoje życie, by informować świat o tym co tam się dzieję. Bezpiecznie nie można czuć się nawet w hotelach gdzie mieszkają dziennikarze. Warto pamiętać o  ludziach, którzy chcą pokazywać prawdę nam siedzących wygodnie w fotelach z pilotem w ręku. Oni naprawdę są narażeni, aby pokazać nam relację z Ukrainy.

Obraz jaki widzimy w materiałach jest naprawdę straszny, jakby to nie była prawda, jakby to był zły sen, czy tylko film, ale to jest prawda. Smutne jest to, że politycy przez tyle miesięcy nie zdołali powstrzymać eskalacji problemu. Dziś już może być za późno, widzimy setki rannych, ludzi zabitych, którzy za swoją ojczyznę oddali najcenniejszą rzecz swoje życie.

Dziś specjalne wydanie Wiadomości w TVP1, które będzie w dwóch częściach. Pierwsze wydanie już o godzinie 18.55 a drugie o godzinie 20.30. Na bieżąco sytuację na Ukrainie można śledzić w programach informacyjnych TVP INFO, TVN24.

Telewizja kontra Internet

Ten wpis to próba odpowiedzenia na pytanie Telewizja kontra Internet, kto wygra? Niektórzy odpowiedzą, że telewizja ta tradycyjna przegrała. Ja jednak daleki byłbym od ferowania takich wyroków, ponieważ przed ekranami TV gromadzi się codziennie milionowa widownia, spędzając czasami nawet kilka dni przed odbiornikami. Podobnie to jest jak zresztą przed ekranem komputera ,coraz więcej czasu poświęcamy temu medium.

W niektórych aspektach, telewizja przegrywa z Internetem. Na korzyść komputera podłączonego do sieci przemawia choćby szybkość dostarczenia informacji. Równie ważne jest wyrażenie własnej opinii. Pod materiałami jakie zostają umieszczone w sieci, możemy dodać swój komentarz, opinie. Internet jest bardziej „mierzalny” wiemy dokładniej ile osób odwiedza dany serwis, ile czasu użytkownik spędza na danej stronie internetowej. Na dany artykuł możemy szybko odpowiedzieć i „zagłosować”choćby umieszczeniem linku, że to mi się podoba na portalu społecznościowym. Same plusy, nie zarówno komputer jak i telewizja to „zabieracze” naszego cennego czasu. Można to chyba nazwać marnowaniem czasu, w końcu mówimy, kilka minut i już wyłączam, a te kilka minut szybko zamienia się w czas liczony w godziny.

Telewizja jako rozrywka jest wygodniejsza, jest również duży wybór kanałów, dzięki czemu możemy oglądać sport gdy nas to interesuje, filmy przyrodnicze, czy też włączyć dzieciom bajki.

Podsumowanie

Zarówno Internet jak i Telewizja mają zalety i wady, choć wydaje się, że jednak Internet wygrywa, to należy pamiętać, by do każdego z tych mediów podchodzić z rozwagą.

Popularne Igrzyska Olimpijskie

Telewizja Publiczna, która ma prawa do transmitowania Igrzysk Olimpijskich notuje bardzo dobre wyniki oglądalności. Lubimy sport, lubimy oglądać zmagania zawodników. Tym bardziej oglądalność rośnie, gdy na starcie staje czołowy polski sportowiec. Dzięki Justynie Kowalczyk i Kamilowi Stochowi, przed telewizorami gromadziliśmy się w milionach, kibicując naszym zawodnikom. Nasi najwięksi pretendenci do medalu nie zawiedli i ten czas spędzony przed telewizorem na pewno będziemy wspominać bardzo dobrze. Choć teraz jakoś już medali nam nie przybywa jak na początku to i tak nie ma co narzekać, gdy nasi zawodnicy osiągnęli najlepszy wynik w historii. Możemy tylko podziękować, za te emocje jakie nam dostarczyli.

 

Reklamy telewizyjne

Na pytanie co najbardziej przeszkadza Ci w telewizji osoby zapytane zapewne odpowiedziałyby, że reklamy. Jednak według mnie reklama to nie tylko rysuje się w negatywnych cechach, bowiem są jeszcze pozytywy „reklamówek” telewizyjnych.

Zacznijmy jednak o negatywnych emocji, czyli co przeszkadza w reklamie?

Na tą odpowiedź postaram się odpowiedzieć według moich odczuć. Będzie to zatem długość, do tego przerywanie programów w nie odpowiednim momencie. Długi blog reklamowy to strapienie chyba wielu widzów, którzy chcieliby spokojnie obejrzeć film, a pewna część jednak stanowi reklamowanie proszków, kosmetyków, sieci komórkowych, choć nas to w ogóle nie interesuje.

Pozytywy reklamy

Firma przy pomocy telewizji promuje się , buduje swój wizerunek. To równie  dobry sposób do dotarcia do milionów potencjalnych klientów z informacją o produkcie. Klient dzięki reklamie może dowiedzieć się o promocji w sieci handlowej, o wyprzedaży sprzętu elektronicznego…

Należy pamiętać, że telewizja musi z czegoś „żyć”, za coś zakupić prawa do filmu, programu, zatrudnić personel, to kosztuje, a pozyskanie pieniędzy i utrzymanie z reklam nie jest tak łatwą rzeczą. Jeszcze pozytywna cecha reklam, niektóre z nich naprawdę są, przepraszam za wyrażenie „fajne”, czasami zabawne, i nawet nie odczuwa się tego, że to jest reklama.

 

Zyskaj nowe kanały

Wprowadzenie telewizji naziemnej w Polsce zakończyło się wakacje 2013 roku. Jednak oferta programowa stale będzie poszerzana. Już od 15 lutego widzowie telewizji naziemnej mogą zyskać dwa nowe kanały. Wystarczy tylko przeprogramować dekodery dvb-t. Jeden z kanałów jest przeznaczony dla młodych widzów i nosi nazwę TVP ABC. Jest to oferta telewizji publicznej skierowana do dzieci, na tym kanale dzieci mogą oglądać bezpieczne, bez przemocy programy.  Drugi kanał to oferta nadawanego już na satelicie TV Trwam.

To nie wszystkie programy, jakie będą dostępny w telewizji naziemnej. Nowe kanały będą sukcesywnie wprowadzane, będziemy mogli choćby cieszyć się nowym kanałem filmowym. Jeżeli będzie już dostępna nowa oferta napiszemy na o tym na łamach poland24.tv.

O stronie

Poland24 .tv

Witaj na stronie poland24.tv

Telewizja to dziś powszechność, mamy setki, tysiące kanałów telewizyjnych. Jednak często jest tak, że mając dostęp to tysięcy kanałów jesteśmy zawiedzeni. Często nas denerwują reklamy, które co chwile przerywają program, film…lub po prostu serwuje się nam co chwile te same programy, szczególnie w okresie wakacyjnym mamy czas powtórkowy. Jest wiele powodów do narzekania na telewizję, choćby to, że zabiera nam wolny czas, jednak telewizja może być wspaniały źródłem odkrywania, poznawania. Telewizja powinna być również obiektywnym źródłem informacji, wiadomości.poland24.tv
Czym będzie zatem poland24.tv ? To pytanie pozostawiamy na razie bez odpowiedzi:) Mamy jednak nadzieję, że poland24.tv stanie się ważną marką na rynku polskim i światowym jeżeli chodzi o informacje z kraju POLSKA.